Hakkımızda

1995 yılında Dilek Topuz Derman ve Bünyamin Derman tarafından kurulan DB Mimarlık ve Danışmanlık Limited Şirketi konu ve ölçeği ne olursa olsun, her türlü tasarım sorunsalına aynı hassasiyetle yaklaşmayı ilke edinmiş bir kurumdur. Çünkü mimarlık, yaratma ediminin ortaya koyduğu, yaşama dair bir olanaklar alanıdır ve MİMARIN SORUMLULUĞU SALT BUGÜNE DEĞİL, AYNI ZAMANDA GELECEĞEDİR.

Bünyamin Derman

1965 yılında Ereğli’de doğdu.1990’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.1988-1996 yılları arasında aynı üniversitesinin, 1999-2004 yıllarında İstanbul Kültür Üniversitesi ‘nin mimari tasarım atölyelerinde dersler verdi.1995 yılında Dilek Topuz Derman ile db Mimarlık ve Danışmanlık Ltd. Şti.’ni kurdu.Halen mesleki çalışmalarına kendi bürosunda devam etmektedir. 1990 ‘ların başından bugüne kadar girdiği ulusal ve uluslararası çok sayıda yarışmalardan ikisi eşdeğer ödül, 8‘i birincilik olmak üzere çok sayıda ödül ve mansiyon kazanmış, jüri üyelikleri yapmıştır.

Dilek Topuz Derman

1968 yılında Ankara‘da doğdu. 1989 ‘da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun oldu. 1989-1995 yıllarında çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı. 1995 yılında Bünyamin Derman ile db Mimarlık ve Danışmanlık Ltd. Şti.’ni kurdu. Halen mesleki çalışmalarına kendi bürosunda devam etmektedir. 1990 ‘ların başından bugüne kadar girdiği ulusal ve uluslararası çok sayıda yarışmalardan ikisi eşdeğer ödül, 7‘si birincilik olmak üzere çok sayıda ödül ve mansiyon kazanmıştır.