Maslak Link

Maslak Ayazağa Caddesi ve Büyükdere Caddesi arasında kalan bölge yüksek yapıların konumlandığı bir gökdelenler bölgesidir. Eski Büyükdere Caddesi üzerinde yükselen Maslak Ofis prizmatik cam kütlesi ile bu yapılar arasından ayrışır. Günışığının mevsime ve günün saatlerine bağlı değişen etkisi yapı kabuğunda ve iç mekanda farklı efektler oluşturarak yapının kütle ve mekan algısını farklılaştırır.

Yıl
Lokasyon
İstanbul
İnşaat Alanı
22.000m²

Yapının cephe aldığı her iki cadde arasındaki kot farkı topoğrafyanın imkanları ile -oluşturulan alt zeminle- değerlendirilmiş ve iki cadde arasında kontrollü bir yaya bağlantısı sağlanmıştır.

 

Maslak Ofis iç mekanda da sunduğu zengin yaşantı ile farklılaşır. Zemin katta üç kat yüksekliğindeki giriş holü, çatı katındaki yüksek hacimli ofis, cam kabuktan giren günışığının aydınlattığı ferah ofis katları yapının kullanıcıları için rahat bir çalışma ortamı sağlar. Kule çekirdeğinin konumlanışı geniş ve esnek ofis kullanımına olanak verir.

Katlar boyunca farklı kot ve konumlarda yer alan kat bahçeleri de farklı katlarda farklı plan seçenekleri sunmaktadır. Kat bahçeleri ile yapıya taşınan dikey park bir yandan doğal iklimlendirmeyi sağlarken, diğer yandan yapının iç ve dış mekan algısına yeşilin efektlerini, rengini ve yaşantısını taşır.